A thangka egy csodálatos művészeti alkotás is egyben, amelyet az erre „képesített” mesterek rendkívül precízen, és minden elemében az évezredes hagyományoknak megfelelően (nagyon szigorú szabályok szerint) készítenek.
A thangkák használata ugyanakkor nem korlátozódik a kolostorokra és a templomokra, hiszen a helyesen és szépen megfestett thangka otthont adhat az ábrázolt istenség szellemének, így általa meghívhatjuk őt és jótékony hatásait az életünkbe. Lélegzetelállító ékei lehetnek bármely helyiségnek, ahová kihelyezzük őket, és képesek teljesen megváltoztatni, harmonizálni környezetüket. A thangka nagyon erős pozitív rezgésű erőteret hoz létre bárhol, bármilyen helyiségben – ezzel is segítve tulajdonosát, aki ebben a soha nem szűnő légkörben élheti életét.
A buddhista mandala meditációs eszköz, a létezés körforgásán való felülemelkedés, a nirvánába való eljutás segítője, a világmindenség és a tudat szimbolikus központja. Fő alkotóelemei a kör és a négyzet: a kör forma a természet teljességét, a folytonosan mozgásban lévő világot, a négyszögletes elem ennek a teljességnek az öntudatra ébredését, ugyanakkor a mozdulatlanság és a stabilitás világát jelzi. A mandala középpontjában a „mandala ura”, Csenrézi (más néven Avalókitésvara), az együttérzés bódhiszattvája található - körülötte forog az OM MANI PEME HUNG mantra szövege. Az OM MANI PEME HUNG Csenrézi mantrája, a tibetiek egyik leggyakrabban használt imádsága. Elterjedt fordítása: „drágakő a lótuszban”. Segít elengedni az emberi büszkeségünket, a nagylelkűség és a türelem gyakorlására ösztönöz, valamint kitartásra, koncentrációra és bölcsességre tanít. A gyakorló célja, hogy eljusson a középpontig és azonosuljon az istenséggel.
Ezt a különleges thangka vászonképet brokát nélkül kínáljuk, így lehetőséget adva többféle módon, hangulathoz és dizájnhoz illeszkedően kihelyezni az otthonodban. A thangkakép mérete 41 × 55 cm, amelyet kb. 4 cm-es vászonkeret vesz körül.