A thangka egy csodálatos művészeti alkotás is egyben, amelyet az erre „képesített” mesterek rendkívül precízen, és minden elemében az évezredes hagyományoknak megfelelően (nagyon szigorú szabályok szerint) készítenek.
A thangkák használata ugyanakkor nem korlátozódik a kolostorokra és a templomokra, hiszen a helyesen és szépen megfestett thangka otthont adhat az ábrázolt istenség szellemének, így általa meghívhatjuk őt és jótékony hatásait az életünkbe. Lélegzetelállító ékei lehetnek bármely helyiségnek, ahová kihelyezzük őket, és képesek teljesen megváltoztatni, harmonizálni környezetüket. A thangka nagyon erős pozitív rezgésű erőteret hoz létre bárhol, bármilyen helyiségben – ezzel is segítve tulajdonosát, aki ebben a soha nem szűnő légkörben élheti életét.
Gautama Sziddhártha, Gautama Buddha, Sákjamuni Buddha vagy egyszerűen a Buddha, ókori bölcs, a buddhizmus meghatározó alakja. A mai Nepál területén, Lumbiniben született. Úgy tartják, hogy elsősorban Kelet-Indiában élt és tanított, valamikor a Kr. e. 6. és 4. század között. Királyi családból származott, hercegi rangja volt. A királyi palotát elhagyva tanulmányozta az összes szent iratot, és mindenféle módszert kipróbált, majd aszkéta remeteként élte életét hosszú éveken át. Mivel remetesége előtt pazar kényelemben élt, az aszkézis idején pedig veszélyes önsanyargatásig vitte a gyakorlatokat, elhatározta, hogy egyiket sem fogja követni, hanem a középutat kell kipróbálnia. Rendszeres étkezéssel és tisztálkodással újraerősítette a testét. Új meditációs gyakorlatba kezdett, amely a légzés és a testi funkciók, érzetek figyelésén alapult. Elméje tisztává és csendessé vált, majd egy fügefa alatt ülve (Bodh-Gajában) Gautama úgy döntött, nem mozdul el onnan, amíg meg nem találja a lét szenvedő mivoltának feloldását, azaz amíg el nem éri a megszabadulást. Ott érte el a megvilágosodást. A buddha szó jelentése „a felébredett”, „beérkezett” vagy „a megvilágosodott”. Ez a gyönyörű thangka Buddha életének fontos eseményeit, különböző megjelenési formáit mutatja be gondos részletességgel.
A Sákjamuni Buddha élete thangka mérete 26 × 32 cm, a díszes brokátkerettel együtt összesen 54 × 80 cm.